GłównaKuryerPułkForumRekrutacjaSzkołaLinkiMagazyn
 

      Witamy w bazie 1. Pułku Lotniczego!  Utworzony w lutym 2004 roku, wirtualny 1. Pułk Lotniczy jest najstarszą polską cyber-jednostką spośród operujących na symulatorach samolotów z okresu pierwszej wojny światowej. Jednostka wywodzi się w prostej linii z 1. Eskadry Myśliwskiej, sformowanej w sierpniu 2001 roku, obok której, z czasem, utworzona została 2. Eskadra Wywiadowcza i obie formacje weszły w skład Pułku. Ostatnim, równie ważnym elementem Jednostki, pozostaje Eskadra Szkolna, która zapewnia odpowiednio wysoki poziom wyszkolenia całej naszej kadry.

  Działalność zaczynaliśmy na legendarnym już "Red Baron II/3D", do którego stworzyliśmy własną modyfikację: "WOP 1920" ("Wojna Obronna Polski/War Over Poland"), by z czasem przesiąść się na platformę "Targetware" i jej mod "Richthofen's Skies". Kolejnym etapem było stworzenie, na wspomnianej wyżej platformie, własnego modu – "War over Poland 1920/1939", nad którym prace trwały w latach 2006-2009. Aktualnie Pułk operuje już na nowym symulatorze "Rise of Flight", wydanym latem 2009 roku przez firmę Neoqb (obecnie 777 Studios). Przymierzamy się również do rozpoczęcia, na pełną skalę, prac nad nową odsłoną "WOP 1920" z wykorzystaniem wszystkich możliwości jakie daje "Rise of Flight".

  Jesteśmy pasjonatami Wielkiej Wojny oraz jej wspaniałych, często zapomnianych, samolotów i ich nieustraszonych pilotów. W równym stopniu interesujemy się historią polskiego lotnictwa wojskowego z okresu 1918-1939. Gdzie tylko możemy, latamy z biało-czerwoną szachownicą na płacie. Posiadamy własne, unikalne, wzory malowań samolotów.

  Jeżeli jesteś wirtualnym lotnikiem albo chciałbyś nim zostać a interesuje Cię epoka początków lotnictwa i jej samoloty, przejdź do zakładki "Rekrutacja", zobacz co możesz zyskać i stań się jednym z nas - dumnym członkiem 1. Pułku Lotniczego.
 

  Ponadto zapraszamy do zapoznania się z naszą witryną.


                                                                                Salut!

                                                                                Dowództwo i personel 1.Pułku Lotniczego.