GłównaKuryerPułkForumRekrutacjaSzkołaLinkiMagazyn
 

Nowości   

2019.10.18
Z wielkim smutkiem pragniemy poinformować o śmierci por.pil.Rahonavisa, jednego z najbardziej zasłużonych pilotów Pułku, wieloletniego Oficera Szkoleniowego oraz pilota 1.Eskadry Myśliwskiej.

2019.05.20
Z uwagi na awarię forum, konieczne było postawienie nowego skryptu, który mamy nadzieję, będzie bardziej sprawny od starego.

2016.05.3
Wracamy po długiej przerwie, w Święto Konstytucji 3 Maja. Informujemy, że Pułk działa i ma się dobrze. Właśnie zakończyliśmy szóstą edycję kampanii Bloody April, w której odnieśliśmy miażdżące zwycięstwo, latając jako lotnicy Państw Centralnych.

2014.01.1
Dowództwo i Personel 1.Pułku Lotniczego chciałoby życzyć wszystkim entuzjastom lotnictwa oraz symulatorów udanego roku 2014! Spełnienia marzeń, dużo zdrowia oraz celnego oka w walkach powietrznych ;)

2013.08.17
Dwa dni temu, w Święto Wojska Polskiego, miała miejsce inauguracja strony internetowej 105.Pułku Śmigłowców Bojowych, który stworzył nasz wieloletni pilot - Rahonavis. W skład jednostki wchodzi oprócz niego jeszcze kilku innych pilotów związanych mniej, lub bardziej z 1.PL. Dowództwu i Personelowi Latającemu życzymy samych sukcesów i wytrwałości!

2013.06.19
Wakacje za pasem, temperatury coraz wyższe. Tempo latania wyraźnie spadło. Piloci rozglądają się za cieniem, hamakiem i dobrą lekturą. No właśnie... Redaktor Scoot powrócił i do kantyny trafił świeżutki numer Kuryera. Zapraszamy do lektury:
Kuryer, Czerwiec 2013 (pdf)

2013.05.6
Kwiecień był udanym miesiącem dla 1.Pułku Lotniczego, który miał wydatny wpływ na zwycięstwo sił Ententy w turnieju Bloody April III organizowanym przez Jasta 5. W tym roku zwycięstwo było miażdżące, a strona niemiecka prowadziła jedynie po pierwszej kolejce. W miarę upływających tygodni, przewaga rosła. Oficjalny rezultat: 54-27, czyli uzbieranie dwa razy więcej punktów niż przeciwnik. Niemcy dostali ogromne lanie, choć przecież termin "Krwawy Kwiecień" odnosi się do olbrzymich strat lotnictwa Ententy, w szczególności brytyjskiego. W turnieju wyróżniły się obie eskadry, ale szczególne słowa uznania należy skierować do załóg R.E.8, które wykonywały trudną, żmudną i niewdzięczną robotę fotografowania frontu oraz rozpoznania. Nasi piloci myśliwscy latający głównie na Nieuportach 17 oraz Sopwith Triplane kilkakrotnie wykazali niezwykły kunszt pilotażu oraz znajomości walki powietrznej, rozbijając znaczne siły przeciwnika w pył. W lotach wzięli również udział najlepsi piloci Eskadry Szkolnej, dla których było to bezcenne doświadczenie.
Jak istotna była rola naszej jednostki niech świadczy fakt, że na Wodza Naczelnego Ententy został wybrany Lucas, który pełnił już podobną funkcję przy okazji innych turniejów (w tym pierwszego Bloody April). 

2013.04.21
Od miesiąca kalendarzowa wiosna, tymczasem za oknem ciepło i słonecznie dopiero od tygodnia. Zwiększa się tempo i częstotliwość lotów. Jak co roku w kwietniu, personel 1.Pułku Lotniczego zaangażowany jest w walki na Froncie Zachodnim, uczestnicząc w turnieju Bloody April organizowanym przez wirtualną Jastę 5. Event dedykowany jest operacjom powietrznym we Flandrii w kwietniu 1917 roku. Zakończyły się one druzgocącą klęską sił Ententy. Tymczasem nasi piloci robią wszystko, by odmienić bieg historii. I jak na razie, udaje się to z nawiązką. Po porażkach pierwszego tygodnia zmagań nastąpiło przełamanie i kolejne spotkania zakończyły się zwycięstwami. Wieczorny patrol drugiego tygodnia zmagań można śmiało określić mianem "Krwawego Kwietnia", z tym że odnosił się on do strony niemieckiej. Wczorajsze loty, pomimo koncentracji dużej ilości jednostek niemieckich w rejonie Arras i Douai, również zakończyły się sukcesami, pomimo wysokich strat. Przed nami ostatni tydzień zmagań. Jeżeli Ententa zachowa dotychczasową dyspozycję, turniej powinien zakończyć się olbrzymim sukcesem naszej strony.

2013.01.10
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, Panowie Piloci! Witamy w 2013 :) Końcówka roku była udana dla 1.PL. Przede wszystkim, dzięki frekwencji, zgraniu i indywidualnym umiejętnościom, nasza jednostka zdecydowanie przyczyniła się do zwycięstwa C.K. armii w bitwie nad rzeką Piave, zmuszając siły Ententy do kapitulacji. Przyczyną był ogólny upadek morale wroga oraz brak surowców strategicznych pozwalających na kontynuację walki. W dalszej kolejności, z inicjatywy Froga, odbyliśmy mini sparring z Jasta 2 zakończony remisem 1:1. Warto nadmienić, że rzut kołowy dostarczył nowych rekrutów w osobach KJ'a oraz Merlina. Cieszymy się również, że Markow i Tim znacznie zwiększyli częstotliwość lotów. Powodzenia!

2012.09.2
Koniec wakacji! Uczniowie do książek, studenci do nauki, lotnicy wirtualni do komputerów! Zanim jednak zanurzycie się w podręcznikach, Redaktor Naczelny Scoot przygotował Wam dwa nowe numery Kuryera! Pierwszy, opisujący działalność Pułku w sierpniu, drugi, sportowy, zawierający reportaże z imprez sportowych jakie nam towarzyszyły w ubiegłym miesiącu.

Kuryer, Sierpień 2012 (pdf)

Kuryer Sportowy, sierpień 2012 (pdf)

Co prawda, wszelkie nowości znajdziecie we wspomnianych periodykach, jednak należy oddzielnie wspomnieć o uroczystych obchodach 11. rocznicy utworzenia 1.Eskadry Myśliwskiej, zorganizowanych u Rahona w Płocku. Oprócz tego, odbyliśmy defiladę na 15 sierpnia, z której powstał materiał ikonograficzny. Warto też wspomnieć o niezłomnej postawie Pułku podczas kolejnej odsłony bitwy nad rzeką Piave. Nasze dzielne jednostki przełamały bohaterski opór Włochów i prą ku kwaterze głównej nieprzyjaciela!

Kuryer, Wrzesień 2012 (pdf)

2012.08.5
Miło jest nam poinformować, że nowym Dowódcą Eskadry Szkolnej został ppor.pil.Frog. Nowy Szef Wyszkolenia przejął funkcję po ppłk.pil.Lucasie, który rozkazem Dowódcy 1.PL powrócił do macierzystej jednostki, czyli 1.Eskadry Myśliwskiej. Nowemy Szefowi ESzk serdecznie gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w przekazywaniu swej wiedzy nowym pilotom.

2012.07.27
Środek lata, upały, burze... Redakcja Kuryera jednak czuwa i przesyła naszym Czytelnikom najświeższe wiadomości z frontu włoskiego. Nad rzeką Piave dzieją się bowiem rzeczy niezwykle ciekawe, a nasze asy, w służbie Franciszka Józefa prezentują swój najwyższy kunszt. Oprócz tego relacja z Wimbledonu oraz rubryka "Poszukiwany, poszukiwana!"

Pobierz Kuryer z Czerwca 2012 roku! (pdf)

2012.06.13
Koko, koko, Euro spoko, jak gdacze kura Sierżanta Sztabowego. Gdybyście jednak mieli chęć odpoczynku od odbiorników telewizyjnych, nasz dzielny Redaktor Scoot opublikował dwa nowe numery Kuryera, w tym, uwaga, Dodatek Sportowy nr 1!

Przyjemnej lektury!

Pobierz Kuryer z Czerwca 2012 roku! (4mb, pdf)

Pobierz Kuryer Sportowy Nr 1, (3,6mb, pdf)

2012.05.19
Przepraszamy za bardzo długą przerwę w ukazywaniu się wiadomości. Mamy jednak nadzieję, że oczekiwanie zostanie Wam wynagrodzone z nawiązką, gdyż ostatnio zmieniła się redakcja i na stołek Redaktora Naczelnego powołany został chor.Scoot. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Posiadający niezwykle lekkie pióro, Scoot, wypuścił właśnie majowy numer Kuryera, którego link podajemy tutaj:

Pobierz Kuryer z Maja 2012 roku! (4mb, pdf)

Życzymy miłej lektury!

2012.01.19
Redakcja powraca po długiej przerwie i przeprasza za brak newsów. A działo się sporo na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy! Przede wszystkim, Pułk dzielnie walczy w turnieju Flaming Eagles Online War i stara się zniwelować przewagę liczebną samolotów Państw Centralnych. W miarę możliwości wykonuje śmiałe operacje, takie jak niedawny rajd 2.Eskadry Wywiadowczej na nieprzyjacielskie fabryki płatowców.

Drugą niezmiernie ważną informacją jest dosłowny zalew Biura Werbunkowego 1.PL podaniami o przyjęcie, tak że musieliśmy tymczasowo zrezygnować z przyjmowania nowego personelu. Dość powiedzieć, że na dzień dzisiejszy w Eskadrze Szkolnej jest 14(!) kandydatów do naszych eskadr bojowych! Na przestrzeni ostatniego czasu, rzut kołowy dostarczył do koszar pułkowych następujących rekrutów: Wolfu, Shokiego, Waxmana, Laxentisa, Nebuluza, PieTię, Ubika i Acherona, co sprawia, że do pomocy w szkoleniu został włączony cały personel latający Pułku, nie wyłączając naszego Komendanta. Szkolenia idą pełną parą, czego efektem były niedawne egzaminy Kacpra i Jerry'ego, po których obaj zasilili 2.Eskadrę Wywiadowczą. Gratulacje, Panowie! Na dniach rozpoczną się kolejne, do których podejdzie Sherman i BeePee. Życzymy im powodzenia!

2011.11.27
Za oknami coraz wcześniej robi sie ciemno. Pogoda nie sprzyja spacerom, za to sprawia że Pułk coraz więcej czasu spędza w powietrzu (wirtualnym). Wczoraj rozegraliśmy pierwszy mecz w Open Beta turnieju Flaming Eagles. Pułk spisał się na medal, zestrzeliwując około 10 maszyn przeciwnika, tracąc zaledwie dwie. Nasze lotnictwo wywiadowcze dokonało śmiałych wypadów poza linie frontu, przywożąc ze sobą cenne fotografie, które obecnie analizowane są w Sztabie.

Sporo dzieje się w Eskadrze Szkolnej, gdzie nadszedł czas Egzaminów Wstępnych. Miło poinformować, że Kacper, Baki oraz BeePee przeszli je z wynikiem pozytywnym i staną się pełnoprawnymi członkami 1.PL. Gratulacje!

2011.10.13
Miło jest nam poinformować, że rzut kołowy 1.Pułku Lotniczego dostarczył do jednostki nowych rekrutów! Są to: Baki, BeePee, Jerry, Kamil, Kacper oraz Wrathinator. Jednocześnie informujemy, że plut.Paweu zdał w dniu wczorajszym egzamin na Odznakę Pilota Obserwatora i został przeniesiony do 2.Eskadry Wywiadowczej. Serdeczne gratulacje!

2011.09.20
Za oknem żółkną pierwsze liście, robi się coraz chłodniej. Znak, że trzeba zintensyfikować latanie online ;) Pułk powoli przygotowuje się do wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju Flaming Eagles Online War. Loty odbywać będziemy po stronie państw Ententy, zaczynając od płatowców typu DH2 oraz Nieuport 11.

W Pułku zaszły ostatnio spore zmiany w związku z wymianą Personelu Stałego Eskadry Szkolnej. Porucznik Rahonavis oraz sierżant Dondal powrócili do 1.Eskadry Myśliwskiej, natomiast na ich miejsce wskoczył podpułkownik Lucas. Zarówno Rahonavis jak i Dondal wykonali olbrzymią pracę związaną z wyszkoleniem nowych pilotów, które jak określił porucznik Adso, nigdy nie wyglądało tak dobrze.

18 września miał również miejsce kolejny transfer do 1.Eskadry Myśliwskiej - plutonowy Pedro zdał z pomyślnie Egzamin na Odznakę Pilota, opuszczając Personel Czasowy Eskadry Szkolnej. Serdecznie gratulujemy!

2011.07.11
Rozpoczął się okres letni, a co za tym idzie, wielu członków 1.PL porozjeżdżało się na wakacje. Szczególnie celuje w tym Personel Czasowy Eskadry Szkolnej, lecz cóż... po takim wycisku jaki otrzymują, należy im się choć trochę oddechu ;)

Tymczasem 1.Eskadra Myśliwska, w mocno okrojonym, wakacyjnym zestawieniu, doskonali zgranie i taktykę na zagranicznych serwerach oraz podczas spotkań na własnej arenie treningowej. Jednostkę zasilił nowy pilot, plut. Sahaj, który w dniu 1.07.2011 otrzymał Odznakę Pilota za pomyślnie zdany egzamin i opuścił Personel Czasowy Eskadry Szkolnej. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy wytrwałości i sukcesów w podniebnych bojach!

Od jakiegoś czasu trwa również mały remanent na stronie Pułku oraz czynione są pierwsze starania by stworzyć angielską wersję witryny. Ale to już wkrótce. Warto również nadmienić, że rzut kołowy dostarczył do jednostki nowego rekruta, Tomka.

2011.06.13
Dzień 11.06.2011 można zaliczyć do kolejnych bardzo udanych w historii 1.PL. Nasza jednostka wzięła udział w turnieju Syndicate Vintage Mission Event zorganizowanym przez eskadrę Syndicate. Stanęliśmy w szranki z organizatorami turnieju, Jasta 2, Black Haze oraz IRFC. Po naszej stronie latał AB1 oraz kilku niezrzeszonych pilotów. 1.PL stanowił najliczniej reprezentowaną jednostkę wśród uczestników, wystawiając 8 pilotów myśliwskich oraz 4 załogi bombowe. Cel został zrealizowany. Nasze Breguety 14 latające w barwach 96th Aero Squadron zbombardowały dworzec kolejowy w Conflans niszcząc go w nalocie z pułapu 2000 metrów, a następnie zrównały z ziemią lotnisko w Mars-la-Tour, siedzibę Jasta 64 i 65. Całość zabezbieczał 103th Aero Squadron, w którego rolę wcielili się członkowie 1.Eskadry Myśliwskiej oraz Eskadry Szkolnej. Na specjalną uwagę zasługiwała wzorowa współpraca załóg myśliwskich, które odpowiednio zabezpieczyły atakujące Breguety, jak i postawa mjra pil.obs.Fatmana, który zniszczył dworzec w Conflans oraz dobił lotnisko w Mars-la-Tour.

Inną nowością jest opublikowanie kilku kart z Pamiętnika Strasznego Sierżanta Sztabowego Scoota. Serdecznie zapraszamy do lektury w dziale Wspomnienia w zakładce Pułk. Warto, bo st.sierż.szt.pil.obs.Scoot ma niezwykle lekkie pióro :)

2011.06.10
Na lotnisku coraz cieplej, loty mogą trwać coraz dłużej... słowem zbliża się lato, a dla niektórych okres upragnionych wakacji. Tymczasem w Pułku trwały ostatnio intensywny okres szkoleniowy, w efekcie którego Odznakę Pilota otrzymali: Sylius, Markos i Frog, a Odznakę Pilota Obserwatora otrzymał Darek. Serdecznie im gratulujemy, gdyż jako pierwsi zdawali egzaminy według nowej, bardziej złożonej formuły.

Jeżeli chodzi o inne nowości, to koniecznie trzeba wspomnieć, że producent Rise of Flight, firma 777Studios zdecydowała się na wypuszczenie nielimitowanego demo programu. Symulator jest do pobrania za darmo, posiada pełną funkcjonalność. Jedynym ograniczeniem są tylko dwa samoloty dostępne dla gracza: SPAD XIIIc1 oraz Albatros D.Va. Ale i tak powinny one zapewnić rozrywkę na samym początku. Warto też wspomnieć o wyjściu patcha nr 1.19 do RoF, w którym oprócz nowego trybu kariery pojawił się długo wyczekiwany lekki bombowiec Breguet 14.b2. Płatowiec ten znakomicie nadaje się do szkolenia podstawowego oraz stanowić będzie wyposażenie 2.Eskadry Wywiadowczej.

2011.05.2
Początek maja przyniósł Pułkowi powody do zadowolenia. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych pilotów oraz dostawom nowych aeroplanów, siły Państw Centralnych zostały pobite w kampanii "Bloody April" z wynikiem 6-5. Warto wspomnieć, że przed ostatnimi meczami wynik był dla nas niekorzystny i wynosił 5-3, jednak wygrywając trzy ostanie starcia zmieniliśmy "rzutem na taśmę" ostateczny rezultat.

W Bibliotece 1.PL pojawił się bardzo ciekawy podręcznik autorstwa Dondala dedykowany podstawom nawigacji. Polecamy!

2011.04.17
Na dworze coraz cieplej, wzrasta też aktywność Pułku. Od dwóch tygodni 1.PL uczestniczy w międzynarodowym turnieju "Bloody April" organizowanym przez Jagdstaffel 5 dedykowanym powietrznym operacjom w kwietniu 1917 roku w rejonie brytyjskiej ofensywy pod Arras. Dysponując gorszym sprzętem i mając niesolidnych sojuszników, piloci Pułku robią co mogą by ratować honor Ententy, jednak jak na razie wychodzi to dosyć kiepsko. Zapowiadane uzupełnienia w nowy typ płatowców być może odmienią trochę kolej losu... Oprócz lotów w kampanii, trwają nieustanne treningi i szkolenia, których efekty otrzymujemy na bieżąco. Tym razem grono pełnoprawnych członków 1.PL zasilili Pedro i Sahaj, którzy zaliczyli egzaminy weryfikacyjne z wynikiem pozytywnym. Warto też wspomnieć, że por.pil.obs.Adso stworzył znakomity Podręcznik Bombardiera, który można pobrać w dziale Szkoła. Zapraszamy do lektury, bo warto!

2011.03.30
Artykuł Shermana traktujący o początkach polskiego lotnictwa wojskowego został poszerzony o kolejną porcję świetnych profili lotniczych autorstwa Jeremaka znanego z Polskiego Forum Symulacji Lotniczych. Ekipa 1.PL serdecznie dziękuje za olbrzymią pomoc przy wizualizacji tekstu. S!

2011.03.26
Wiosna za pasem. W Pułku trwają intensywne treningi przed zbliżającymi się powoli egzaminami na Odznakę Pilota i Pilota Obserwatora. W międzyczasie por.pil.Rahonavis opracował Podręcznik Celnego Strzelania, w którym to przedstawia w bardzo rozbudowany sposób podstawy balistyki, wyróżnia typy celowników oraz wprowadza czytelnika w tajniki celowania w Rise of Flight. Materiał do pobrania w Szkole. Warto również wspomnieć o ukazaniu się nowej wersji RoF oznaczonej numerem 1.18. Łatka wprowadza znakomity samolot wielozadaniowy DFW C.V, który na pewno przypadnie do gustu pilotom 2.Eskadry Wywiadowczej.

2011.01.31
W dniu dzisiejszym Dowódca 1.Pułku Lotniczego, płk pil. Sander wydał rozkaz wprowadzający szereg zmian w organizacji naszej jednostki. Dotknęły one w pierwszym szeregu Eskadry Szkolnej, która z jednostki - efemerydy przekształciła się w pełnoprawną eskadrę 1.PL. Dowódcą został mianowany por.pil.Rahonavis, który wraz z plut.pil.Dondalem został wcielony do ESzk jako stały personel. Życzymy im powodzenia i wytrwałości, gdyż czeka ich z pewnością ogrom pracy związany z opracowaniem nowego programu szkoleniowego. 

2011.01.23
Święta, Święta i ... po Świętach. Witamy w Nowym Roku 2011! Roku dla nas specjalnym, gdyż będziemy w nim obchodzić piękny jubileusz Dziesięciolecia 1.Eskadry Myśliwskiej. W Pokoju Odpraw rozpoczęło się wstępne planowanie obchodów. Najprawdopodobniej zorganizowane zostanie spotkanie członków 1.PL.

W Magazynie pojawił się skinpack do gry IL-2 Sztutmowik 1946, którego autorem jest Rahonavis. Zestaw zawiera malowania 1.PL dla zestawu maszyn alianckich.

Rzut kołowy 1.PL dostarczył do Bazy nowego rekruta. Sahajdaczny, bo tak brzmi jego ksywka, trafił już pod opiekuńcze skrzydła personelu Eskadry Szkolnej. Życzymy wytrwałości!

2010.12.19
Święta już za pasem, a tymczasem w 1.Pułku Lotniczym praca wre aż miło. W Eskadrze Szkolnej trwa IV.Kurs Pilotażu, w którym uczestniczą nowi rekruci: Ares, Paweu i Clubber pod czujnym okiem por.pil.Rahonavisa. Oprócz tego miło nam donieść, że efektem starań Kancelarii Pułku opublikowano właśnie dwa artykuły: "Lotnictwo polskie w zarysie" oraz "Bibliografia do historii polskiego lotnictwa 1918-21". Autorem obu pozycji jest sier.Sherman. Ilustracje do pierwszego tekstu wykonał Jacek "Jeremak" Jeżak znany z Polskiego Forum Symulacji Lotniczych. Oba udostępnione zostały w Magazynie. Miłej lektury!

2010.11.27
Kolejna porcja nowości. Redakcja Kuryera spieszy donieść, że w dniu dzisiejszym zawiązano współpracę z jednostką 1st Aerial Battalion (co znaczy praktycznie tyle co 1.Pułk Lotniczy ;) ) Współpraca obejmuje treningi oraz spotkania online z innymi dywizjonami. Dziś miał miejsce pierwszy wspólny trening pomiędzy naszymi jednostkami, kolejne przyjdą w następne soboty... Oprócz tego do Eskadry Szkolnej wcielono rekr.Clubbersa, który rozpocznie wkrótce intensywne szkolenie.

2010.11.20
Mamy przyjemność poinformować, że 2.Eskadra Wywiadowcza ma nowego pilota. Jest nim 37Darek, który wczoraj pomyślnie zdał egzamin weryfikacyjny. Miło również wspomnieć, że wraz z Świętem Niepodległości hojna ręka płka Sandera sypnęła szczodrze awansami oraz odznaczeniami :)

2010.10.5
W dniu dzisiejszym kpr.Dondal zdał pomyślnie egzamin na Odznakę Pilota prowadzony przez ppłk.pil.Lucasa i ppor.pil.Rahonavisa. Serdecznie gratulujemy!

2010.10.5
Trwają prace nad stroną. Od dzisiaj można kliknąć na miniatury odznaczeń w profilach pilotów aby uzyskać dodatkowe informacje. Oprócz tego dodano kilka pozycji w dziale "Linki" oraz w "Magazynie". W przygotowaniu jest nowsza wersja tekstu sier.Shermana traktującego o początkach polskiego lotnictwa wojskowego oraz również opracowywana przez sier.Shermana "Bibliografia do historii polskiego lotnictwa wojskowego 1918-1921", która powinna stać się pomocnym kompendium wiedzy dla osób chcących rozbudować swoje księgozbiory pod kątem początków naszego lotnictwa.

2010.09.28
Jesień za oknami, pogoda coraz gorsza, co skłania do dłuższego przesiadywania przed komputerem;) Tymczasem rzut kołowy dostarczył nowego rekruta, 37Darka, który rozpocznie wkrótce szkolenie. Mamy nadzieję, że ukończy je równie udanie jak Dondal, Markos i Frog. Trzymamy kciuki!

2010.08.8
W dziale "Szkoła" pojawił się uzupełniony i poprawiony artykuł ppor.pil. Rahonavisa dotyczący skrótów używanych na czacie w RoF. Do tego prezentujemy dwa nowe, świetne dodatki tego samego autora w postaci plansz sylwetek samolotów używanych przez wojska Państw Centralnych oraz wojsk bolszewickich i ukraińskich.

2010.07.25
W dziale "Szkoła" pojawiły się dwa pierwsze artykuły skierowane w szczególności dla osób rozpoczynających swoją przygodę z RoF oraz z lataniem online w ogóle. ppłk pil. Lucas przybliża czytelnikowi założenia RoF oraz etykę na serwerach, natomiast ppor.pil.Rahonavis opisuje skróty używane na czacie w trakcie rozgrywki wraz z ich tłumaczeniami i znaczeniami. Wkrótce nowe materiały szkoleniowe. Miłej lektury!

2010.07.27
Ruszyło szkolenie nowych członków 1.PL. Według Oficera Szkoleniowego, ppor.pil.Rahonavisa, Pułk wzbogacił się o znakomitych pilotów, którzy po odbyciu kursu staną się groźnymi przeciwnikami w powietrzu.

2010.07.25
Kolejny nowy pilot w szeregach 1.PL. Rzut kołowy przywiózł do bazy Dondala, który wraz z Markosem trafi pod opiekuńcze skrzydła Rahona w Eskadrze Szkolnej :) Powodzenia!

2010.07.22
W dniu dzisiejszym do Eskadry Szkolnej trafił nowy rekrut, Markos. Życzymy mu powodzenia i dużo wytrwałości!

2010.06.17
Dziś światło dzienne ujrzała nowa odsłona strony 1.PL. Mamy nadzieję, że spodoba się ona użytkownikom oraz odwiedzającym. Witryna nie jest w 100% ukończona, ale brakuje naprawdę niewiele :)

2010.03.30
Trwa mini-kampania 1920 rozgrywana na własnym serwerze na platformie Rise of Flight. Ukończono zestaw malowań dla 1.PL. Na jego całość składają się skórki dla 1.EM, 2.EW oraz ESzk. Samoloty to: Albatros D.Va, Fokker D.VII, Nieuport 17.C1, Nieuport 28.C1, S.E.5a, Sopwith Camel, Sopwith Dolphin oraz SPAD 13.C1. Malowania, podobnie jak paczka War over Poland znajdują się w Magazynie.

2009.11.11
W dniu dzisiejszym dowództwo 1.PL otrzymało od niemieckich pilotów z Jasta 99, naszych starych znajomych z czasów Red Barona 3D, zaproszenie do wzięcia udziału w pierwszym turnieju, rozgrywanym w nowym symulatorze – Rise of Flight. Turniej, nazwany „SQUAD Bat”, rozpocznie się w sobotę, 21 listopada. Oczywiście 1. Pułk Lotniczy będzie obecny.

2009.11.11
Z okazji Dnia Niepodległości, oraz rocznicy zakończenia I Wojny Światowej redakcya „Kuryera Codziennego” życzy wszystkiego najlepszego, wiele szczęścia i pomyślności wszystkim pilotom oraz przyjaciołom 1. Pułku Lotniczego. Salute!

2009.11.05
Dziś w jednym z anglojęzycznych działów Forum 1.PL pojawiły się oficjalne wyniki kampanii WoP1939. Sama kampania zakończyła się w niedzielę, 1 listopada. Nie chcąc zdradzać zbyt wiele wyjawimy tylko, że całość wygrała strona polska. Bardziej szczegółowe wyniki, oraz raporty z poszczególnych misji znaleźć można na Forum 1.PL. Życzymy miłej lektury.

2009.09.13
Dziś rozpoczyna się I edycja kampani WoP 1939.

2009.09.12
W dniu dzisiejszym wydany został kolejny patch WoP. W ten sposób, po niemal trzech latach wytężonej pracy, oficjalnie zakończyliśmy rozwijanie tego moda

2009.01.09
MOBILIZACJA!!! Dziś 1. Pułk Lotniczy bierze udział w walkach z hitlerowskim lotnictwem! Rozpoczęcie regularnych lotów bojowych przez 1.PL planowane jest na dzień 6.IX. Zwarci i zjednoczeni zwyciężymy wroga!

2009.08.15
1. Pułk Lotniczy wykonał dziś defiladę nad Warszawą dla uczczenia rocznicy zwycięstwa nad Bolszewizmem w wojnie 1920 roku. Ugrupowanie wykonało przelot nad Starym Miastem, gdzie zrzuciło ulotki oraz prezent dla publiczności.

2009.07.23
W dniu dzisiejszym do 1. Eskadry dołączył kapral Sato. Redakcya Kuryera życzy nowemu pilotowi wiele szczęścia i pomyślnych łowów.

2009.06.19
Kolejni rekruci zasilają 1.PL. W Eskadrze Szkolnej "Flajkoty" przechodzi szkolenie trzech rekrutów: Sato, Lolus oraz Gumshield. Życzcie im powodzenia!

2009.06.02
W dniu dzisiejszym sier.Rahonavis zdał egzamin na Odznakę Pilota. Serdecznie gratulujemy!

2009.06.01
Rozpoczął się nabór ochotników do wzięcia udziału w obronie Warszawy, w ramach kolejnej odsłoni kampanii WoP1920, która rozpocznie się 14-ego czerwca. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

2009.05.23
W dniu dzisiejszym pojawił się nowy patch dla WoPa. Wprowadza on wiele poprawek, oraz nowy samolot - Bristol F.2B w wersjach z silnikami Rolls Royce Falcon Mk. III, oraz Hispano-Suiza F8b

2009.04.09
W 1. Pułku Lotniczym zaszły dziś duże zmiany organizacyjne. Mjr Lucas został przeniesiony do 1. Eskadry Myśliwskiej i objął w niej stanowisko zastępcy dowódcy. Nowym dowódcą 2. Eskadry Wywiadowczej został kpt. Fatman. Równocześnie utworzono Sztab 1.PL, który ma na wspólnych posiedzeniach rozwiązywać najtrudniejsze problemy funkcjonowania jednostki. Oprócz członków dowództwa, do Sztabu powołano jeszcze 5-u pilotów. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym pilotom, w szczególności majorowi Lucasowi, który, po pięciu latach, powrócił do 1.EM.

2009.03.20
Spieszymy donieść, iż w dniu dzisiejszym plutonowy Zajcek zdał egzamin na odznakę pilota, po raz kolejny potwierdzając swe wysokie umiejętności. Serdecznie gratulujemy i życzymy panu plutonowemu dalszych sukcesów!

2009.02.28
Dziś do bazy 1.PL dotarło dwóch nowych pilotów. Kaprale Jurgen_Klopp oraz Grzana zostaną wcieleni odpowiednio do 1.EM oraz 2.EW. Życzymy powodzenia oraz wytrwałości.

2009.01.31
Z okazji 5 rocznicy powstania 1. Pułku Lotniczego odbyło się spotkanie jego pilotów. Delegacja zwiedziła wystawę muzealną, dotyczącą historii IIRP.

2008.11.19
W dniu dzisiejszym do 1.PL dołączył nowy pilot myśliwski. Serdecznie witamy kpr. Zajcka.

2008.10.25
Dziś wspaniałe święto! Pułkownik Sander, dowódca 1. Pułku Lotniczego, wstąpił w związek małżeński. Wszystkiego najlepszego dla Nowożeńców życzy Kuryer Codzenny!

2008.10.19
Redakcya Kuryera ma zaszczyt zakomunikować, że Chorąży Adso i sierżant JaZ zdali egzamin na stopień Obserwatora. Gratulujemy!

2008.08.18
1. Eskadra Myśliwska obchodzi dziś siódmą rocznicę swego założenia. Z tej okazji piloci 1. Pułku Lotniczego wykonali defiladę nad Stolicą. Zgrana formacja maszyn z obydwu Eskadr wyśmienicie prezentowała się na warszawskim niebie. Ku uciesze gapiów zrzucono nad Alejami Ujazdowskimi bilety na zwiedzanie bazy i parku maszynowego 1.PL.

2008.08.15
W dniu dzisiejszym 1. Pułk Lotniczy wziął udział w obronie Warszawy. Bolszewickie lotnictwo było silniejsze, niż się spodziewano, lecz nasi bohaterscy myśliwcy szybko wyeliminowali to zagrożenie. W tym samym czasie piloci Eskadry Wywiadowczej skutecznie paraliżowali działania sowieckich jednostek naziemnych.

2008.05.17
Dzisiejszego dnia rzut kołowy dostarczył na lotnisko 1.PL dwóch nowych pilotów: Shermana i ROBa, którzy wzmocnią, odpowiednio, 1 i 2 Eskadrę. Witamy, Panowie i życzymy dużo szczęścia!

2008.04.23
Po długiej przerwie powraca redakcya Kuryera Codziennego. Przede wszystkim, zapraszamy do przetestowania War over Poland1939! Link do dedykowanej strony znajduje się w lewym menu. Po drugie, pragniemy powitać nowych członków 1.PL: Syliusa, Marcinosa oraz Rogala. Życzymy samych sukcesów! Dział "Historia jednostki" został poszerzony o tekst mjra Sandera traktujący o wydarzeniach z roku 2007. Zapraszamy do lektury!

2007.01.21
Chor. Snakeye zdał egzamin na stopień Pilota. Serdecznie gratulujemy!

2007.01.15
Serdecznie witamy naszych nowych pilotów: Snakeye'a oraz Kilera! Życzymy pomyślnych łowów i wytrwałości!

2006.11.11
PREMIERA WAR OVER POLAND 1920 DLA TARGETWARE!!!!

2006.10.01

Długo oczekiwany update strony! Witamy Scoota w 1.PL!


2006.04.07

Update w dziale Linki. 1.PL walczy w Turnieju Warforces!

2005.08.26

Strona przeniesiona na nowy serwer. Do tego nastąpił update graficzny, za który serdecznie dziękuję Ygrekowi!!


2005.04.15

Premiera Patcha WOP 1920. Pobierz GO TU!

2005.03.23

W galerii fotki z wizyty Fatmana w Warszawie!

2005.03.12

Ruszyło nowe forum! Fotki ze zlotu 1.PL w galerii!

2005.02.27

Koniec turnieju Warforces! 1.PL razem z J3, J5 i J99 w grupie zwycięskich drużyn!

2005.02.22

Update strony, Witamy nowych pilotów, Fatmana, Siarę oraz powracającego po długiej przerwie Guntera!


2004.12.24

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

2004.11.13

Już za kilka tygodni rozpoczyna się turniej Warforces. 1.PL weźmie w nim udział razem z Jasta3 i Jasta 99!

W tej edycji Warforces występować będziemy po stronie Hunów.

2004.09.25

Serdecznie witamy naszego nowego pilota, Lancastera w 1.PL!!! Życzymy Mu dużo szczęścia, celnego oka i nerwów ze stali podczas walk w powietrzu!